-
HETI KÖNYVAJÁNLÓ – 2017.11.17 (XIV.)
2017. november 9. csütörtök KÖNYVTÁR
-
(Last Updated On: )
Leó a cselkirály – A vad focibanda 1.
Joachim Masannek
„Te még nem hallottál a Vad Bandáról? Ez meg hogy lehet? Ha érdekel a foci, és vagány vagy. akkor itt az ideje, hogy összeismerkedjünk. A Vad Banda első részében tanúja lehetsz csapatunk születésének, és az első sorsdöntő mérkőzésnek a Legyőzhetetlenekkel. Uajon sikerül visszaszereznünk a pályát a környék rettegett csapatától? Találunk-e edzőt, aki segít minket? És a szüleink mellénk állnak a harcban? Mindezt megtudhatod, ha elolvasod ezt a könyvet. De csak akkor vedd a kezedbe, ha bírod az izgalmakat. Nem mimózáknak való. hanem Vadaknak, mint mi. Remélem Te is nemsokára közénk tartozol!” Németországban 800 000 példányt adtak el a sorozat köteteiből. A könyvből készült Walt Disney film több héten át vezette a nézettségi listát. A 13 kötetes sorozat első része az Egyesült Államokat, Ázsiát is meghódítva érkezett hozzánk!
Félix, a tornádó – A Vad Focibanda 2.
Joachim Masannek
Nincs annál jobb dolog a világon mint a Vad Banda tagjának lenni. A haverok és a foci, számomra így teljes az élet, nem is szeretnék változtatni rajta. De az élet mindig tartogat meglepetéseket. Az osztályunkba új srác érkezett: Rocco. a brazil csodacsatár fia. A többiek rögtön a lábainál hevertek csak mert híres az apja és egész jól focizik. Még a Vad Bandába is be akarták választani. Rocco apja azonban eltiltotta tőlünk a fiát. A Vad Banda szerinte komolytalan csapat, Roccónak semmi keresnivalója közöttünk. Ekkora sértést nem hagyhattunk annyiban. Érdekel. hogyan bizonyítottuk be Ribaldónak. hogy a Vad Banda a legjobb? Megtudhatod ha elolvasod ezt a könyvet. Félix, a tornádó a Vad Banda történetének második része mindenkinek, aki szereti a sportot és a focit. 8 éves kortól
Micimackó a legjobb mackó
Paul Bright, Brian Sibley, Kate Saunders és Jeanne Willis
Ki hinné, mindannyiunk szeretett Micimackója 2016 októberében 90 éves.
Ebből az alkalomból napvilágot lát egy gyönyörű kis kötet, amelyben az 1926-ban megjelent történetek szereplőinek újabb kalandjait izgulhatjuk végig. Mi több, új szereplő bukkan fel a Százholdas Pagonyban, egy pingvin.
Négy elismert szerző, Paul Bright, Brian Sibley, Kate Saunders és Jeanne Willis repít el bennünket a Százholdas Pagonyba, ahol új ismerősök és régi barátok várnak ránk négy örömteli kalandban.
A téli történet szerzője látott egy régi fotót, amelyen Milne és fia (Róbert Gida) Micimackóval meg egy plüsspingvinnel játszik. Tűnődni kezdett, vajon miért maradt ki a pingvin az eddigi történetekből. Az nem jó érv, hogy a Déli-sarkon lakik, hiszen tigrisek és kenguruk sem sűrűn fordulnak elő az angol erdőkben.
A könyvből megtudhatjuk, mi történt azon a télen, amikor a mi mackónk Malacka háza felé menet szembetalálkozott a furcsán csámpázó Valakivel.
És persze azt is megtudhatjuk, mi történt azután tavasszal. És nyáron. És ősszel. 4 történet 4 neves szerző. Az illusztrátor pedig a Micimackó visszatér c. kötetből már megismert Mark Burgess, aki nem szolgaian másolja a feledhetetlen Shepard- rajzokat, hanem igyekszik azok szellemiségét, lényegét megragadni.Paul Bright, Brian Sibley, Jeanne Willis, Kate Saunders
A Tigrisbogár – Erwin Moser mesés történetei
Erwin Moser
A tigrisbogár… és más történetek
A levéltetű elhiteti a kert lakóival, hogy a krumplibogár valójában elvarázsolt indiai tigris. A hangyáknak istene van: barna színű, és bőg, mint a tehén. A ravasz légy pedig egy mese segítségével szabadul ki a pók hálójából.
Aki egyszerre vágyik bűbájos és mókás állatok társaságára, vidám kalandokra, valamint filozófiai mélységű gondolatokra, olvassa Erwin Moser történeteit!
Legendák a Pannónia gőzhajó fedélzetéről
Fodor Veronika
Anton Aulinger hivatása a legkevésbé sem hagyományos: utazó legendagyűjtőként telnek mindennapjai. Útitársai lesznek a segítségére, hogy megszerezze a célul kitűzött különleges, érdekes vagy meghökkentő történeteket, melyek rég múlt korok világát idézik. A történet végén az is kiderül, sikerül-e Antonnak összegyűjteni és dobozba zárni a különböző évszázadok ismeretlen legendáit: a repülés korának szereplőit, a bányavirágokat vagy éppen a mechanikus embert.
Szóljon hozzá!
You must be logged in to post a comment.